Novosti

Date10.08.2016.

2. PULSKA Xica jedinstven je primjer spoja sporta, turizma i doživljaja

 „Povodom obilježavanja  Europskog tjedna sporta Pula Sport d.o.o. u suradnji s Gradom Pula i Turističkom Zajednicom grada Pule 10. rujna organizira drugu po redu noćnu uličnu utrku naziva PULSKA Xica“ uvodno je na današnjoj konferenciji za medije održanoj u Komunalnoj palači kazao direktor Pula Sporta Erik Lukšić.

Podršku ovoj manifestaciji izrazio je i sam gradonačelnik Grada Pule Boris Miletić pritom istaknuvši kako ova utrka predstavlja jedinstven primjer spoja sporta, turizma i doživljaja. „Trendovi u turizmu su takvi da je vrlo bitno kreirati ponudu doživljaja, a Pulska Xica je upravo to jer nudi spoj kulturne baštine grada Pule i elemenataVisualie“ kazao je Miletić. Vjerujem da će ova utrka postati tradicija te privući još veći broj turista u naš grad, dodaje Miletić.

Direktorica Turističke zajednice Grada Pule Sanja Cinkopan Korotaj ovom je prilikom pozvala sve sugrađane i zaljubljenike u sport da se pridruže utrci i dožive Pulu na jedan sasvim drukčiji način. „Organizacijom ovakvih događaja stvaramo dodatnu ponudu za sve one koji vole rekreativno trčanje i koji će upravo zbog ove sportske ponude posjetiti naš grad u posezoni“ zaključila je Cinkopan Korotaj.

Lukšić se ujedno dotaknuo tehničkih detalja same utrke pritom naglasivši kako će dužina staze iznositi 10 kilometara s vremenskim limitom od jednog sata i trideset minuta. „Start utrke predviđen je za 20.30 sati ispred Središnje knjižnice nakon čega će trkaći prvih pet kilometara trčati duž Amfiteatarske, Flavijevske i Tršćanske ulice te preko Partizanskog puta natrag prema Rivi“ kratko je pojasnio direktor Pula Sporta i dodao jednu zanimljivost, da će se utrka nastaviti tunelima Zerostrassea, preko Giradina, Flaciusove ulice i Foruma  sve do Amfiteatra gdje je planiran završetak utrke.

Prijave za utrku otvorene su sve do 31. kolovoza, a kako je broj sudionika na utrci ograničen na 500 natjecatelja potrebno je izvršiti prijavu putem web stranice www.stotinka.hr ili mailom na prijave@pulasport.hr. Kotizacija, koja uključuje prigodnu majicu, okrjepu i nagrade za pojedince u iznosu od 80,00 kuna, dok za klubove iznosi 65,00 kuna.

Fotografije


Partneri